Yerli Whatsapp Geliyor ! PTT MESSENGER

Türkiye’nin işletim sistemi girişiminden sonra teknoloji alanındaki bir çok yerli çalışma gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Şimdi hedefte whatsapp gibi yazılımlara alternatif bir yazılımın yerlisi geliyor. PTT Messenger !

Artık Akıllı telefon kullanmayan kalmadı neredeyse, bununla birlikte whatsapp kullanmayan da kalmadı demek doğru olsa gerek. Peki burada verilerimizin güvenliğinden emin miyiz ?

Yakın zamanda ismi lazım olmayan programlarla yaşanan gizli konuşmalar ve güvenlik tehtidleri ortada üstelik bizim üst düzey yöneticilerimizin de aralarındaki iletişimin gün yüzüne rahat bir şekilde çıktığı devlet sırlarının bile ulaşılabilir olduğu düşünülmekte.

Peki Türkiye buna önlem alıyormu ?

Ülkemiz güvenlik tehditlerinin farkında ve öncesi yerli işletim sistemi Pardus ile başlayan bu akım şimdi de Yerli “Whatsapp” olarak anılabilecek bir proje olan PTT Messenger ile devam etmekte.

ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

PTT Messenger şu an için bir sır gibi saklanıyor hakkında bir çok spekülatif haberler yayınlansa da içeriği ve özellikleri hakkında net bilgi sahibi olmak mümkün değil. Beklentimiz çok yakın zamanda hayatımıza girmesi yönünde kendi tanıtım sitelerinde bulunan açıklamaya bakacak olursak. Proje kurumsal bir çözüm olarak geliyor fakat kişisel kullanımı da olacağını düşünüyoruz.

 

 

PTT MESSENGER NASIL İNDİRİLİR?

PTT Messenger şimdilik indirilemiyor. Apk olarak yayınlandığı ve Android sistemlerde kullanılabildiği hakkında bilgiler bulunsa da biz herhangi bir link üzerinden deneme şansına sahip olamadık. Sabırla bekliyoruz o ayrı tabi.

Hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmek için şimdilik sitelerini takip etmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok gibi gözüküyor. PTT Messenger

 

vetbey

Kurucu Üye, Gönüllü Yazar, Forum Moderatörü, Veteriner Hekim (veterinarian), yaş 25, Kastamonu

YAYINLANAN YAZILARI

Sosyal Medyada Takip Et
LinkedIn

Yazar: vetbey

Kurucu Üye, Gönüllü Yazar, Forum Moderatörü, Veteriner Hekim (veterinarian), yaş 25, Kastamonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir