Mu Uygarlığı(bölüm 1)

Mu halkı bi yana  hem Mayalar hem de Mısırlıların piramitler inşa ettiklerini farketmek zordur, dünyanın dört bir yanından gelen (Hindu, Yunan, Ojibwa, Cañari, Sümer ve İbraniler dahil) eski insanların benzer bir taşkın efsanesini paylaştığı ve kültürlerinde ki tanrı isimleri,kelimeri,ifadeleri birbirlerine cok benzemektedir.bu yüzden insanların neden ortak,kadim  eski bir kaynağı açıklamak için teoriler geliştirdiğini görmek kolaydır.

M.Ö. 200.000 ila 70.000 yılları arasında Pasifik’te yer büyük ‘Mu’ isminde kayıp kıta.Efsaneye göre ileri teknoloji ve gelişmiş medeniyete sahipti. Ne yazık ki, varlığını ya da yok oluş teorilerini destekleyecek hiçbir ampirik kanıt yoktur.

Ancak  bilim insanları şunları söylüyorlar:

  •  Kanıtlar Eski ve Yeni Dünya kültürlerinin bağımsız olarak geliştiğini göstermektedir;
  • Levant’ta gelişen ve 10,000 yıl önce dışarıya yayılan tarım ve kent toplumları
  •  Genetik çalışmalar Mu teorisini desteklememektedir.

Aynı şekilde,  bilim insanları iddialarda bulunuyorlar:

  • Levha tektoniği teorisi altında, tüm bir kıtanın aslında batması imkansızdır;
  • Bölündüğünde olduğu gibi tüm bir kıtanın şeklini değiştirmek milyonlarca yıl alacaktı (bir gecede gerçekleşmeyecektir);
  • Volkanik aksiyon tarafından parçalanacak bir kıtanın muazzam temelleri, bugün okyanus tabanında görülecekti

 

Aslına bakarsanız pasifik sularına eğer 10,000 yıl öncesine giderek bakarsak, çok nemli bir atmosfere sahip düz, dalgalı tek bir kara kütlesi buluruz,.deniz yaklaşık olarak günümüzden 500 m daha aşağıdaydı ve her  kıtada dinozor bulundu.Ardından Artik’te deve fosilleri bulduk, Sibirya’daki Mamutlar.İnsan dinozorlar ile birlikte basıyor ve dinozorların mağara resmini buluyoruz.şimdi insanın ve dinozorun dünyayı birlikte yürüdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

MÖ 2351 yılında gerçekleşmiş olduğu kanıtlanan Dünya Çapında selden sonra haftalar içinde derinlik ve yükseklik anlatışımız değişti. Orta Atlantik sırtının başlangıcı Rus sahilinden ayrıldı, Hindistan, Avrupa altında Himalayalar, Tibet Platosu’nu oluşturan Asya levhası ve denizin muntazam sığınma alanı arttı.Bu yakın tarihimizde bile değişin sınırlar hayal edebileceğimizden çok daha fazla değişiklik gösterdi.levha tektoniği bunların hiç birinin gerçekleşemeyeceğini söylese de yakın tarih sayılabilecek 5 bin yıllık süreçte değişimler inanılmaz.Mu uygarlığının geçmişte yaşayıp tek soy olduğuna inanıp inanmamak siz kalmış.Ama Mustafa Kemal Atatürk bu kıta ile  ilgilenip  Araştırmış.sizler için araştırıp ortaya koymaya çalışacağım.

 

Bi sonraki yazımda görüşmek üzere.

 

Furkan Bozdogan

Profesyonel öğrenci İnşaat mühendisi Orta,eski çağ meraklısı

YAYINLANAN YAZILARI

Yazar: Furkan Bozdogan

Profesyonel öğrenci İnşaat mühendisi Orta,eski çağ meraklısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir