Hakkımızda

Hayatokulum.com

Hayat okulum ekibi olarak Ocak 2018’de aktif olarak çalışmaya başladık. 4 kişiyle başladığımız bu yolda ekibimizi daha da genişleterek sizlere daha kaliteli, özgün veya faydalı bulduğumuz konular hakkında içerikler üreten, derleyen ve sizinle paylaşan bir platform oluşturmayı hedefliyoruz.

Biz bu çalışmaya başlamadan önce bir çok insandan kendimize bir şeyler katmaya çalışırken onlardan etkilenerek onları örnek alarak bir sonraki güne daha farklı uyanmaya çalışan insanlarız ki bu sitenin oluşumunda o kadar çok insandan ilham alındı, alınmaya devam ediyor ki  burada onları saymakla bitiremeyiz.Hepsine binlerce kez teşekkürler…

Faydalı bulduğumuz içerikleri bir araya toplarken asla telif haklarını ihlal etmek, başkalarının emeğini çalmak gibi bir düşünceye sahip değiliz. Bu sebep ile her yazılan yazıda esinlenilen kaynaklar veyahut yazının kaynağını birebir sizinle paylaşmaktayız.Yinede telif içerdiği düşünülen yada paylaşılmasından rahatsız olunan yazıların içerik üreticilerinin bize iletişim bölümünden ulaşmaları halinde doğruladığımız anda telif içeren bölümü sitemizden kaldırıyoruz ve içerik üreticisinin kararına da saygı duyuyoruz.

Her gün çevremizle olan etkileşimimizden ötürü bir adım daha kendimizi geliştiriyor, bir önceki günden daha ileriye gidiyoruz.Bu gelişime katkı sağlayan o kadar çok şey var ki şu çağda bunların ne hepsine ulaşabiliyor nede bilgiye olan ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz. O kadar çok içerik üreticisi ve bilgi deposu bulunuyor ki bunların hepsine ayrı ayrı ulaşmak gerçekten zor, dikkatimiz kolay dağılıyor ve biz bilgiden koşar adım uzaklaştıracak etmen çok fazla.

Örneğin Barış Özcan’ın harekete geç serisinden bir video izlerken dikkatinizi dağıtacak o kadar çok etken var ki; yandaki önerilen videolar içerisinde zaten sizin eğlence zamanlarınızda eğlenip keyif aldığınız türde videolar mevcut, ve bunlar zaten ilginizi çektiği için oradalar elbet dikkatiniz dağılıyor ve kendinize yarar sağlayacak türde bir bilgiyi bir fikri tam benimserken sizi birden uzaklaştırıyor. Ve kendinizi faydasız içeriklerin arasında bulabiliyorsunuz. Tabi ki sürekli faydalı içeriklere vakit ayrılmaz bu insanın psikolojisine zarar verebilir kapasitesini de zorlayabilir ama bu platform size bir sanal kütüphane ortamı sağlayacak ve içeriklerin ve içerik üreticilerinin videolarının tamamı bu platformda yer alacağı gibi dikkatinizi dağıtacak etmenler minimum olacaktır. Burası bir okul ve sizin hayat okulunuz.

Günde 1 saat hayat okuluna devam etmeniz sizi bir sonraki güne farklı uyandıracaktır…Biz Kimiz?

Devrimmehmet

Devrimmehmet

Kurucu Üye, Site Sorumlusu, Gönüllü Yazar, İnşaat Mühendisliği Lisans öğrencisi, Kütahya

YAYINLANAN YAZILARI

Sosyal Medyada Takip Et
TwitterFacebookLinkedIn


brkll:

Kurucu Üye, Gönüllü Yazar,

Biyomühendislik Yüksek Lisans öğrencisi, İstanbul


vetbey

vetbey

Kurucu Üye, Gönüllü Yazar, Forum Moderatörü,

Veteriner Hekim (veterinarian) Lisans öğrencisi, Kastamonu

YAYINLANAN YAZILARI


burakkoca:

Kurucu Üye, Gönüllü Yazar,

İntern Doktor, Yaş 24, Manisa

Twitter


Furkan Bozdogan

Profesyonel öğrenci

YAYINLANAN YAZILARI