WordPress Nedir Ne İşe Yarar ?

WordPress Aslında bir içerik yönetim sistemi (CMS) . Web üzerinde basit bir şekilde yönetebileceğiniz bir web sitesi sahibi olmanızda bir araç.

Bu proje 2003 yılında hayata geçti. kazandırdıklarını anlattıkça neden anlatılmaya değer bir yapı anlayacaksınız.

WordPress Kendisini nasıl tanımlıyor ?

Herkes için tasarlanmış, erişilebilirliği, performansı, güvenliği ve kullanım kolaylığını vurgulayan bir yazılımdır. 

Sağladığı Özgürlükler

WordPress’in Sağladığı Özgürlükler

WordPress iki şekilde yayın hayatına devam etmekte, birisi topluluk tarafından güçlendirilen ve bizim benimsemenizi tavsiye ettiğimiz alan olan wordpress.org diğeri ise kurumsallaşmış ve bunun bir hizmet bedeli ile sunulan hali wordpress.com ‘dur. WordPress.com değişiklikler ile tekrardan dağıtıma sunulmuş halidir diyebiliriz.

Yazılım Dili

Yazılım dili php olmakla birlikte html ve css ile güçlendirilmiştir.

Fakat kullanmak için herhangi bir yazılım dili biliyor olmanıza gerek yok. Tamamen programlama dili bilmeden bir siteyi sunuma hazır hale getirmenize olanak sağlayan bir içerik yönetimi sağlıyor bizlere.

Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir ?

Bu sistem ile birlikte büyük bir özgür yazılım ekosistemine de dahil olmuş oluyorsunuz. Görsel değişiklikler için bir çok ücretsiz tema, kullanım türüne göre üyelik sistemleri size ulaşabilmeleri için iletişim eklentileri, canlı destek eklentileri, forum alt yapısı, sayısız eklenti barındıran bu sistemde aradığınız her şeyi ücretsiz olarak bulmanız mümkün. Öyle bir hale geldi ki, aradığınız bir çok eklentiyle güçlendirdiğinizde büyük projelerde kullanılabilir olduğu görülüyor(Alışveriş Siteleri Dahil).
Genel olarak blog yazarları için kullanılan bir sistem gibi düşünülse de şu an geldiği aşamada bir çok güçlendirme ile artık her türlü site hayalinize uygun bir altyapısı mevcut.

Kullanmayı Nasıl Öğrenebilirim ?

Kullanmayı öğrenmek için basit bir eğitim size yeterli olacaktır. Üzerine düştüğünüzde 1 günde kullanabilir ve site yayınlayabilir halde olacaksınız.

WordPress Öğrenmek istiyorum!

O zaman sizlere ücretsiz bir eğitim imkanı veren İstanbul İşletme Enstitü ile tanışın. Ve daha bir çok eğitim olanağı sağlayan bu enstitü’yü sık sık ziyaret etmeniz dileğiyle. 5 Saat canlı ders ile eğitimini tamamladığınızda hakim olacaksınız.

WordPress Eğitimi İçin Direk bu Bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Devrimmehmet

Site Sorumlusu, İnşaat Mühendisliği Lisans öğrencisi, Kütahya

YAYINLANAN YAZILARI

Sosyal Medyada Takip Et
TwitterFacebookLinkedIn

Yazar: Devrimmehmet

Site Sorumlusu, İnşaat Mühendisliği Lisans öğrencisi, Kütahya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir